Gry na telefon

SUPER ZABAWA GWARANTOWANA

Stare telefony coraz bardziej niebezpieczne

Do tej pory praktycznie żaden polski operator komórkowy ani producent telefonów nie stworzył atrakcyjnego programu, który skłoniłby Polaków do oddawania starych telefonów komórkowych, a tym samym pozwolił radykalnie zmniejszyć liczbę telefonów, które znajdują się w polskich domach oraz firmach. Według badań Mobile4Euros tylko 3 procent starych telefonów trafia do recyklingu, a o procent więcej trafia na śmietnik, co powoduje poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Tylko jedna bateria telefoniczna zawiera w sobie kadm, który może zatruć 600 tys. litrów wody. Dlatego z myślą o zmniejszeniu skali procesu degradacji środowiska naturalnego powstał serwis www.mobile4euros.pl.

Założycielami firmy Mobile4Euros są Michael Ajike i Victor Rosich, którzy o skali problemu recyklingu telefonów komórkowych myśleli już od dawna. W Europie Zachodniej już ponad dziesięć lat temu powstały firmy specjalizujące się w skupowaniu starych aparatów telefonicznych, które z roku na rok, przynoszą nie tylko zyski swoim właścicielom, ale przede wszystkim skutecznie oddziałują na zmniejszanie liczby starych telefonów komórkowych, które mogą być zagrożeniem dla przyrody.

Firma Mobile4Euros zdecydowała się nie tylko skupować telefony do recyklingu, ale również takie, które nadają
się do ponownego użytku. – Skupujemy w zasadzie większość telefonów, nawet te uszkodzone. Po naprawie, będą mogły służyć użytkownikom w innych krajach, gdzie koszt zakupu nowego telefonu jest o wiele droższy – wyjaśnia Victor Rosich. – Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do zmniejszenia zagrożenia dla środowiska naturalnego w Polsce – dodaje.

Mobile4Euros jest szybko rozwijającą się firmą, która zdecydowała się wejść ze swoim kapitałem na polski rynek
i poza celami komercyjnymi zawalczyć o poprawę świadomości ekologicznej Polaków. Użytkownikiem serwisu może być praktycznie każdy, kto posiada telefon komórkowy. Za pośrednictwem serwisu Mobile4Euros każdy może nie tylko pozbyć się starej komórki i otrzymać za jej sprzedaż pieniądze, ale również przeznaczyć część honorarium na działalność charytatywną, która jest również jednym z najważniejszych filarów misji firmy. Firma oferuje nawet 1000 złotych za stary telefon, aktualny cennik znajduje się internetowej witrynie.